Ligos klastingumas yra simptomų nematomumas ankstyvame prostatito vystymosi etape. Jei laiku nenustatote ligos, ji patenka į lėtinio stadiją, sukelia nuolatinį skausmą, šlapinimosi problemas, sumažėja libido ir kai kuriais atvejais - lytinio gyvenimo pašalinimas. Prostatito simptomai ir jo gydymas vyrams gali skirtis. Nesant tinkamo gydymo, maždaug pusė pacientų kelia grėsmę impotencijai ir nevaisingumui.
Ligos priežastys
Dažna vyrų prostatito priežastis yra bakterinė infekcija organizme. Ligos katalizatoriai paprastai yra hipotermija, įvairūs uždegiminiai procesai, vykstantys organizme ir perkeliamos lytiškai plintančios ligos. Tai yra neišsamus patogenų sąrašas. Kitos galimos ligos priežastys:
- Pažeidimas mažame kraujotakos dubens (stagnacija sukelia prostatos uždegimą).
- Sumažinant imunitetą.
- Sutrikęs hormoninis vyro fonas.
- Ilgas susilaikymas, seksualinio santykio nutraukimas ar dirbtinis pratęsimas.
- Pasyvus, sėslus gyvenimo būdas.
- Avitaminozė, mikroelementų trūkumas.
- Alergija.
- Dažna hipotermija.
- Per didelis fizinis aktyvumas, patirtis, stresas.
Pagrindiniai bruožai ir simptomai
Prostatitas yra liga, kuriai lengviau išvengti, nei išgydyti. Yra keletas jo klasifikacijų variantų, tačiau tarp jų verta pabrėžti tris pagrindines ligos formas: ūmią, lėtinę ir sustingusią. Remiantis toliau aprašytų ligos rūšių simptomais, gydytojas diagnozuoja vieną iš esamų ligos formų pacientui.
Sergant ūminiu prostatitu
Liga dažnai išsivysto staiga, nes ūmus uždegimas su simptomais, būdingais šia liga. Esant tokiai prostatito formai, vyro temperatūra pakyla iki 38-39 laipsnių, pjaustydami skerlančius kirkšnyje, analinio praėjimo srityje, atsiranda už gaktos. Defekacijos ir šlapinimosi procesai visada lydi ūmius skausmus.
Lėtine forma
Lėtinio prostatito ir jo gydymo vyrams simptomai diagnozuojami dažniau nei ūmi negalavimų forma. Iš pradžių liga praktiškai netrukdo žmogui. Simptomai, nors ir panašūs į ūminio prostatito požymius, pasireiškia minimaliu laipsniu. Kūno temperatūra tik retkarčiais gali pakilti iki 37 laipsnių, kartais diskomforto kirkšnyje ir šlapinimosi metu atsiranda. Vienas iš būdingų lėtinės formos simptomų yra būdingas šlaplės išmetimas.
Prostatitas dažnai išsivysto kaip bet kokios infekcinės ligos, kuri perduodama seksualiai, pvz. , Trichomoniozės, chlamidijos, urepllamozės, komplikacija. Ligos metu pasireiškia tik nereikšmingi simptomai: diskomfortas šlapinimosi metu tampa išraiškingesnis, tarpvietės skausmas dažniau atsiranda, kai defekacijos metu skystis išsiskiria iš šlaplės. Dažnai ženklai yra tokie silpni, kad vyras jų net nepastebi.
Po tam tikro laiko pacientas stebi erekcijos funkcijos problemas. Gydytojai tai susiejo su uždegimo perėjimu prie nervų, einančių pro prostatos liauką, kurios yra atsakingos už erekciją. Lėtinė liga neigiamai veikia bendrą vyro šulinį ir nuotaiką. Dažnai pacientui yra dirglumas, nepastebimas.
Su sustingusi
Ši ligos forma yra būdinga vyrams, kurie vadovauja pasyviam gyvenimo būdui ir neturi reguliarių seksualinių kontaktų. Prostatito sąstingis, kaip taisyklė, daro įtaką subrendusiems stipresnės lyties atstovams, tačiau jis taip pat pasireiškia jauniems žmonėms. Problema gali kilti atsižvelgiant į lėtinio prostatito foną, tačiau dėl jo atsiradimo atsiranda dėl kitų priežasčių. Pagrindinis sustingusios ligos simptomas yra Urogenitalinės sistemos funkcijos pažeidimas.
Prostatito vystymosi pradžia pasižymi uždegimu išėjimo keliais ir epitelio eksfoliacija, sukelianti skausmą šlapinimosi metu. Tačiau net nereikšmingos komplikacijos, kai einant į tualetą vyrui, turėtų tapti kelionės į urologą priežastis. Sunkūs stazinio prostatito atvejai yra kupini visiško šlaplės veikimo nutraukimo.
Antrasis būdingas ligos simptomas yra laipsniškas erekcijos pažeidimas. Vyrams, vystant sustingusį prostatitą, mažėja erekcijos funkcija, orgazmas yra nuobodus. Laikui bėgant, seksualinė disfunkcija pradeda vystytis labai greitai. Be to, sustingusiam prostatitui dažnai būdingas būdingas deginimo pojūtis tarpkojyje ar vyrų šlaplės srityje. Simptomas taip pat niežėja kirkšnies srityje, padidėja kūno temperatūra, intoksikacijos požymiai.
Prostatito diagnozė
Prostatos tyrimas yra išsamus ir pagrįstas paciento skundais (jei tokių yra). Tik urologijos srities specialistas gali tiksliai diagnozuoti, todėl turėtumėte nedelsdami pasikonsultuoti su gydytoju, net jei yra silpni simptomai. Tiriant vyro lytinius organus, svarbu patvirtinti vėžio ar prostatos adenomos nebuvimą. Šiuolaikinės medicinos galimybės yra plačios, todėl gydytojas siūlo vyrui tik tuos tyrimo metodus, kurie yra būtini konkrečiems simptomams. Diagnozė apima:
- piršto tiesiosios žarnos tyrimas;
- Prostatos lobulų šlapimo ir turinio analizė;
- Prostatos ultragarsas;
- paimti tepinėlius iš šlaplės, kad nustatytų seksualinę infekciją;
- biopsija;
- Žmogaus dubens tomografija.
Kaip gydyti prostatitą vyrams
Ne visada įmanoma išgydyti sergantį vyrą, tačiau šiuolaikinė medicina gali pašalinti nemalonius prostatito simptomus ir pasiekti nuolatinę remisiją. Ramumo laikotarpio trukmė Liga priklauso nuo paties paciento. Jei vyras atitinka gydytojo rekomendacijas, simptomai gali išnykti ir nebebus pasirodyti. Norėdami tai padaryti, prostatito gydymas turėtų būti teisingai parinktas ir būti išsamaus pobūdžio.
Dietos laikymasis
Kartu su vaistų terapija, paciento gyvenimo būdas ir dieta yra labai svarbi kartu su vaistų terapija. Specialios dietos laikymasis padės pagerinti bendrą vyro sveikatą ir sumažinti prostatito simptomus. Dieta turėtų būti naudojama pirminių ligos požymių atveju, nes subalansuota dieta padeda slopinti prostatos uždegiminį procesą.
Prostatito simptomai ir veiksmingas jo gydymas vyrams yra tokių produktų atmetimas:
- stiprūs karšti gėrimai (kava/arbata);
- Alkoholis, soda;
- subproduktai, pusiau baigti produktai, konservuotas maistas;
- Kepyklų produktai;
- Rūkyti, aštrūs, riebūs patiekalai;
- svogūnai, česnakai, pipirai;
- rūgšti vaisiai;
- dujiniai produktai (pupelės, žiediniai kopūstai);
- grybai.
Dietos mityba prostatitui apima ypač lengvai virškinamų produktų vartojimą - daug daržovių ir ne rakidinių vaisių, žuvies, liesos mėsos. Sergant lėtine liga, vyras neturėtų visiškai atsisakyti aukščiau išvardytų produktų, tačiau paaštrėjus ligos formai, verta susilaikyti nuo jų naudojimo. Iš alkoholio leidžiama tik nedaug raudonojo vyno.
Gydymas narkotikais
Nepaisant diagnozuotos prostatito formos, vyrui skiriami antibiotikai. Gydytojai dažnai gyvena su fluorokvinologais, nes šios grupės vaistams būdingi padidėję prostatos audinio įsiskverbimo gebėjimai. Be to, makrolidai ir amoksicilinas dažnai skiriami pacientams. Siekdamas sumažinti skausmą, gydytojas pacientui gali skirti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo.
Diagnozuodamas seksualines infekcijas, žmogų reikia gydyti siekiant pašalinti priežastinį prostatito sukėlėjo agentą. Tokios terapijos pasekmė yra visiškas infekcijos ar ligos transformacijos į paslėptą formą išgydymas. Antrame variante infekcija būtinai pasireikš ateityje. Todėl patyręs gydytojas atsakingai artėja prie antibiotikų pasirinkimo, prieš išleidžiant būtinus testus.
Kineziterapija
Prostatito simptomai ir jo gydymas vyrams reiškia priemonių rinkinį, kuriuo siekiama slopinti ligą. Kineziterapija yra ne mažiau svarbi nei vaistų vartojimas, nes ji skatina prostatos audinių ląstelių mitybą ir pagreitina atsigavimo procesą. Gydant ūminį ar lėtinį prostatitą, gydytojas gali paskirti vieną ar tuo pačiu metu keletą veiksmingų fizioterapinių metodų:
- Diadinamoforezė (žemo dažnio srovių organų audinių poveikis);
- Ultragarsinė fonoforezė (ultragarsinis poveikis prostatai, kurios poveikis yra panašus į mikromassage);
- Mikrobangų hipertermija (naudojamas specialus aparatas, kuris veikia prostatą per elektromagnetines bangas).
Lazerio terapija
Prostatito gydymas vyrams, gydant lazeriu, skiriamas lėtinėms ir artimoms ūmiam ligos formoms. Remiantis apžvalgomis, ši technika parodo neakterinio prostatos liaukos uždegimo gydymo veiksmingumą. Lazerio terapija padeda pasiekti stabilią remisiją, pašalinti infekciją iš paciento kūno, padidindamas imunitetą. Gydant lazerio poveikį, sumažėja prostatos šalčio terminai, kuriais sumažėja prostatos šaltis, padidėjus vaistų efektyvumui. Procedūra yra neskausminga ir trunka ne ilgiau kaip 15 minučių.
Masažas
Prostatito simptomai ir jo gydymas vyrams sukelia daug nepatogumų. Norėdami pagreitinti atkūrimo procesą, reguliariai prostatos masažas. Dėl procedūros, pašalinama paciento prostatoje kaupiama paslaptis, pagerėja kraujo tiekimas į liauką, o tai padidina vietinės ir vaistų terapijos veiksmingumą. Prostatos masažas negali būti atliekamas ūminėje ligos fazėje. Gydymo metodas, nors ir vyrams, jis yra ypač nemalonus, yra laikomas vienu veiksmingiausių, todėl neturėtumėte atsisakyti masažo.
Pratimas
Lėtinis prostatitas vyrams lydi kraujo sustingimą dubens. Tai reiškia prostatos pūvį ir sukuria palankų dirvą kenksmingų bakterijų sklidimui. Pablogėjęs kraujo tiekimas į prostatos liauką reiškia, kad organas negauna pakankamai deguonies ir negali normaliai veikti. Fiziniai pratimai yra veiksmingas būdas pagerinti kraujotaką prostatoje ir sumažinti patinimą.
- Kegelio pratimas Nr. 1. Šlapinimosi metu atliktas. Ištempę prostatos srities raumenis, porą sekundžių laikykite srautą. Pakartokite 20–30 mažinimus vienam požiūriui.
- „Kegel" pratimas Nr. 2. Jis atliekamas bet kuriuo metu, jums patogioje padėtyje. Išspauskite ir atpalaiduokite išangės raumenis 20 kartų per metodą. Verta pakartoti pratimą per dieną bent 2–3 kartus.
Liaudies gynimo priemonės
Užkrečiamos ir ūmios ligos formos rodo gydymą ligoninėje. Dėl rimtų prostatito komplikacijų reikalinga chirurginė operacija. Namuose ligos gydymas yra įmanomas tik lėtiniu atkryčiu arba nesudėtinga negalavimų forma. Netradiciniai metodai yra skirti padidinti imunitetą, sumažinti skausmą, slopinti infekcijas. Žemiau yra veiksmingiausios prostatito liaudies vaistai:
- Kaštonai. Užvirkite 200 g kriauklių su adatomis, šlifuojant ją ir 600 ml verdančio vandens įlanką. Infuzija turėtų stovėti 8–10 valandų, po to, kai ji bus filtruojama ir neblaivus, o ne arbata, pridedant šiek tiek medaus. Be to, mikrokokizmai naudojamas nuoviras (po 250–300 ml du kartus per savaitę).
- Celandinas. Paruoškite stuburo žolelių ir celandino tinktūrą, maišydami pagal stotį. Komponentai ir įlanka 100 ml alkoholio. Skystis 10 dienų užpilamas tamsiame stiklo dubenyje. Kai produktas bus paruoštas, kiekvieną rytą ištirpinkite tinktūrą ir imkite tuščią skrandį, ištirpdami vieną lašą produkto į stiklinę vandens ar pieno. Pridėkite 1 lašą prie dozės kasdien, pasiekę 30, pradėkite mažinti dozę tuo pačiu tempu (60 -ą dieną grįšite į 1 lašo dozę).
- Receptas su tuopų pumpurais. Norint slopinti lėtinio prostatito simptomus ir gydymą, naudojama 1 šaukšto infuzija. Inkstai stiklinėje šilto vandens. Kai skystis užpilamas per dvi valandas, jis turėtų būti girtas per dieną, padalytas į 3–4 porcijas.
Ligos prevencijos metodai
Prevencinės ūminio prostatito ar lėtinės ligos formos atkryčio priemonės grindžiamos kruopščiu požiūriu į sveikatą, reguliarų sportą ir blogų įpročių atmetimą. Vyrų prostatito prevencija apima keletą svarbių taisyklių, kuriomis kiekvienas stipresnės lyties atstovas, įskaitant sveikus ir jaunus vaikinus:
- Geriau turėti nuolatinį seksualinį partnerį, nes neįskaitomi ryšiai dažnai sukelia lytiškai plintančias infekcijas, kurias sukelia prostatitas.
- Glaudus reguliarus lytinis gyvenimas (ejakuliacija yra pagrindinė prevencinė priemonė).
- Laiku gydyti bet kokias urologines ligas.
- Valgyk teisingai.
- Premjeras aktyvaus gyvenimo, sportuoja.
- Stenkitės ne hipotermijai.
Paprastai vyrų prostatito namų gydymo metodai yra naudojami tuo pačiu metu su antibakterine terapija. Yra daugybė skirtingų netradicinių priemonių kovoti su prostatos uždegimu, kuris padeda pagreitinti atsigavimą ir padidinti vaistų efektyvumą.